Color Çalışmaları

Dijital yazılımlar sayesinde bu renk müdahaleleri daha kolay ve profesyonel bir hal aldı. Projenin çekimi esnasında, ışık veya yanlış filtre kullanımıyla sıkça oluşan hatalar düzeltilebiliyor. Video seviyelerinde, düşük-yüksek diyafram ölçüleri çekimlerde ekseriyetle rastlanan hatalardandır. Bunları da düzenlemek için geliştirilmiş yazılımlar dengeleme ya da düzeltme yapmaya olanak sağlamaktadır. Renk düzeltme işlemine başlamadan evvel, projenin görüntülerinin kurgusunun tamamlanmış olması gerekir. Kurgulanmış görüntüde, önceki veya sonraki p
...Daha Fazla

Dijital yazılımlar sayesinde bu renk müdahaleleri daha kolay ve profesyonel bir hal aldı. Projenin çekimi esnasında, ışık veya yanlış filtre kullanımıyla sıkça oluşan hatalar düzeltilebiliyor. Video seviyelerinde, düşük-yüksek diyafram ölçüleri çekimlerde ekseriyetle rastlanan hatalardandır. Bunları da düzenlemek için geliştirilmiş yazılımlar dengeleme ya da düzeltme yapmaya olanak sağlamaktadır. Renk düzeltme işlemine başlamadan evvel, projenin görüntülerinin kurgusunun tamamlanmış olması gerekir. Kurgulanmış görüntüde, önceki veya sonraki planların renklerini dengeleme olanağı bulunmaktadır.

Bir Renk Operatörünün (Colorist), 16 mm, 35 mm film kameraları, DSLR, Dijital Sinema (ARRI, RED, BMD vs.) gibi bütün kameraları ve ışığın temel kurallarını bilmesinde yarar vardır. Böylelikle, masa başında, Görüntü Yönetmeniyle aynı frekansta işlevsel ve aynı dili konuşarak işlem yapabilir.

Çarşımız da profesyonel coloristlerle çalışarak, ham kamera malzemesinde en yüksek kalitede renk düzeltme işlemini sizlere temin eder.

Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için giriş lütfen giriş yapınız. Giriş

Ürün Hakkında Bilgi Al