REKLAM VE TANITIM FİLMİ

Animasyon Reklam Filmi

Teklifli Ürün
image1

Reklam Filmi İçin Senaryo Çalışması

Teklifli Ürün
image1

Reklam Filmi İçin Storyboard Çalışması

Teklifli Ürün
image1

Tanıtım Filmi Çekimi

Teklifli Ürün
image1

Reklam Filmi Çekimi

Teklifli Ürün
image1

Reklam ve Tanıtım Filmi Cast Temini

Teklifli Ürün
image1

REKLAM VE TANITIM FİLMİ

Reklam Filmi Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Firmaların veyahut markaların kampanyalarını, hizmetlerini, ürünlerini tanıtmak amacıyla çekilen, standardı otuz saniye olan filmlerdir. Verilmek istenen mesaj, senaryoda doğru tasarlanırsa, markanın tüketici tarafından daha çabuk kabullenilmesini ve bilinirliğinin arttırılmasını sağlar.

İlk olarak reklamın içereceği mesaj belirlenmeli, ardından bir senaryo oluşturulmalı ve son olarak da oyuncu seçimi yapılmalıdır.

 

Tanıtım Filmi Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Çoklukla bir firma, şirket ya da ürünün tüm detaylarıyla; video, resim, fotoğraf gibi medya iletişim araçlarını geniş ve ayrıntılı bir şekilde kullanarak çekilen, reklam filmine göre çok daha uzun tanıtım araçlarıdır.

Güzel bir tanıtım filmi için ilk etapta, alanında uzman teknik bir ekibe ihtiyacınız var. İsteklerinizi ve fikirlerinizi iyi yansıtabilecek bir ekip ile hedefe daha net ulaşabilirsiniz. Kaliteli bir iş için, tanıtım filmi yapılacak firma, marka veya ürünün etraflıca incelenmesi icap eder.

 

Reklam Filmi ile Tanıtım Filmi Arasındaki Farklar Nelerdir?

** Reklam filmi olabildiğince kısa iken tanıtım filmi uzundur. Reklamda hedef, 30 saniyede mesajı vermektir.  Tanıtım filmleri 5 dakikaya kadar etraflıca anlatım içerebilir.

** Reklam filmi tasarımında kullanılan müziğin canlı olmasına özen gösterilirken, tanıtım filminde dış sesin altında daha yumuşak ve konuşmanın üzerine çıkmayan melodiler tercih edilir.

** Reklam filmi senaryosunda, duygusal, komik, eğlenceli bir hikâye anlatılırken, tanıtım filminde detaylar üzerine yoğunlaşılır. Çalışma şekli tanıtım filmlerinde vurgulanan öğelerdendir.  Hazırlanan bu tanıtım filmleri, cd, dvd gibi depolama araçları üzerinden fuar, lansman ve toplantılarda gösterilebilir veyahut internet üzerinden video izleme sitelerinde yayınlanarak pr çalışması yapılabilir.

** Reklam filmleri, ekseriyetle tanıtım filmlerinden daha maliyetlidir. Maliyeti arttıran etmenler; tanıdık bir yüz kullanılırsa fazlalaşacak ücret, daha büyük bir teknik ekipman listesi ve geniş bir fizibilite çalışmasıdır.