ANİMASYON

VFX

Teklifli Ürün
image1

CGI

Teklifli Ürün
image1

Motion Graphics

Teklifli Ürün
image1

Mekanik

Teklifli Ürün
image1

Mimari

Teklifli Ürün
image1

ANİMASYON

Hareketsiz görüntülerin (çizim veya fotoğraf)  arka arkaya hızlı bir şekilde gösterilmesiyle oluşan; hareket ediyormuşçasına algılanmasını sağlayan bir teknik olan animasyon, hayatımızın hemen hemen her alanında kullanılmaktadır. Bu hareketlendirme mantığını, ekseriyetle çizgi film yapımcıları kullanmış olsa da televizyonda, bilgisayarda, sinemada izlediğimiz filmlerin temel mantığı da budur; birbiri ardına eklenmiş milyonlarca resim ve ses montajından ibarettir.

Neden Animasyon?

** Marka mesajı yaratmak için stillerin kullanılması işlevsel bir durumdur. Elle çizim ve grafik tekniklerini birlikte kullanarak, en mühimi doğru renkleri işin içine katarak, eğlence duygusunun harekete geçtiği bir atmosferi animasyonla yaratma olanağı yüksektir.

** Bilindik video teknikleri kullanılarak açıklaması zor olan bir hizmet veya ürünün reklamını yapmak için animasyon idealdir zira açıklanması zor fikirleri animasyonlar sayesinde daha kolay ve etkileyici anlatmak mümkündür.

** Geleneksel film çekiminin kullanılmasının mümkün olmadığı, sözle ifade edilmesi çok zor olan, hassas konularda (Örn; ölümcül hastalıktan muzdarip insanların hikâyeleri, cinsel istismar ifşaları) animasyon tekniği hedef kitleye çok güçlü mesajlar verebilir.

** Birçok tanınmış şirket, tanıtım animasyonları ile satışlarını en az %20 arttırmayı başarmışlardır. Akılda kalıcılığı yüksek olan bu tekniği tercih etmek yararınıza olacaktır.