P.O.P. MALZEMELERİ

Mağaza İçi Tabela

Teklifli Ürün
image1

Vitrin Camı Markası

Teklifli Ürün
image1

Market Arabası Reklamı

Teklifli Ürün
image1

Yer Çıkartması

Teklifli Ürün
image1

Mobil Ürün Standı

Teklifli Ürün
image1

El İlanları, Broşür ve Broşürlük

Teklifli Ürün
image1

Dönkart

Teklifli Ürün
image1

P.O.P. MALZEMELERİ

Tüketicilerin ürünlerle buluştuğu yerlerin başında, perakende satış noktaları gelmektedir. Pazarlamada en çok kullanılan malzemelerden biri P.O.P. (Point of Purchase)’dir. Türkçe’de “Satış noktalarında kullanılan tanıtım malzemeleri” olarak adlandırılır. P.O.P. malzemeleri pazarlama dünyasında, neredeyse her ülkede benzerdir.

Pop malzemeleri şayet alıcının düşüncesinde o ürünü almak yoksa veya muadilini almayı düşünen bir müşteri adayı varsa, sizin ürününüzü de değerlendirme havuzuna almasını sağlayan bir etken olarak öne çıkar. Yer çıkartması, broşür, el ilanı, dönkart benzeri materyaller bu alanda bulunur.

Firmalar, markalar satış noktasındaki varlığını etkin kılmak için tanzim-teşhir (merchandise) ekipleri kurmaktadır. Kurulan ekipteki görevliler, satış noktasını ziyaret ederek markaya ayrılan yerin sözleşmedeki gibi olmasını sağlarlar; rafta eksik ürün olmadığından emin olurlar, rafı ve satış noktasını P.O.P. malzemeleriyle süslerler, ürüne yaklaşan tüketicilere ürünü tanıtır ve sunarlar.

P.O.P. malzemelerinizi bizden temin edebileceğiniz gibi, malzemelerde kullanılacak tasarımlarınız mevcut değilse onu da size sağlayabiliriz. Satış noktasında kullanılan malzemeler (P.O.P. malzemeleri), ürününüz için hayati önem taşır çünkü:

** Tüketicilerin yüzde 77’si, mağazaya herhangi bir alışveriş listesi yapmadan gidiyor.

** Müşterilerin yüzde 59’u ise hangi markayı satın alacağına mağaza içinde karar veriyor.

** Satın alma kararlarının yüzde 70’i, mağaza içinde alışveriş yaparken veriliyor.

** Alışverişlerin yüzde 68’i, planlanmadan, spontane biçimde yapılıyor.