KURUMSAL KİMLİK

CD-DVD Kapak Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Fatura Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Personel Kıyafet Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Dergi Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Poster Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Afiş Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Maskot Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Ambalaj Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Zarf Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Antetli Kağıt Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Dosya Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Kartvizit Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Davetiye Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Broşür Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Logotype Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Amblem Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

Logo Tasarımı

Teklifli Ürün
image1

KURUMSAL KİMLİK

Kurumsal kimlik (Corporate Identity), kurumun kimlik özelliklerinin kesin olarak belirlendiği, görsel, fiziksel, kültürel ve genel kurum felsefesi çalışmalarının tümüdür. Bir müşteriniz üzerinde bırakacağınız ilk tesir, logonuz, kartvizitiniz gibi görsel unsurlar üzerinde yoğunlaşacaktır. Bu ilk tesir, müşterileriniz ile ilişkinizin geleceğini oluşturacak temel taşlardan biridir. İşte bu temel unsuru, profesyonel ve özenli bir ele emanet ederseniz doğru bir başlangıç yapmış olursunuz.

Girişiminizin başarılı olması, sektöründe lider bir konuma yükselmesi gibi hayalleriniz varsa kurumsal kimlik tasarımına muhakkak önem göstermelisiniz. Başarmanın yolu elbette yegane buradan geçmez lakin belirttiğimiz gibi, bu temel taşlardan biridir.

Modern bazda kurumsal kimlikle ilgili çalışmalar, 1950’li yıllarda isimlendirme, logo tasarımı, stil ve görsel kimlik alanlarında başlamıştır. 1970 ve 1980’li yıllarda bu kavram genişletilmiş ve içerisine kurumsal davranış ve kurumsal iletişim kavramları dâhil edilmiştir. 1990’lı yıllarda Uluslararası Kurumsal Kimlik Birliği’nin kurulmasıyla, sektörde daha fazla kabul görmeye başlamıştır.

Markanın sahip olduğu binaların rengi, dış cephe kaplaması, logosundaki renkler, ismi, iç paydaşların motivasyonu, dış paydaşların kurumla ilgili tavır ve davranışları gibi unsurlar hep kurumsal kimlik kavramı ile ilintilidir.

Kurumsal kimlik çalışmalarınız, müşterileriniz üzerinde etkili olduğu gibi çalışanlarınızın da ortak kültür etrafında hareket etmesini sağlar. Kurumla bütünleşen çalışan, motivasyon anlamında üst düzeye çıkar. Ekip, kendi geleceğini kurumun geleceği ile aynı çizgide görmeye başlar ve bu şekilde firma başarısı arttırılmış olur.

 

Kurumsal kimlik geliştirme süreci, firmanın şu sorulara cevap aramasıyla başlar:

** Biz kimiz?

** Pazarımız bizi nasıl görüyor?

** Verdiğimiz imaj doğru mu?

** Güçlü ve zayıf yanlarımız nelerdir?

** Rekabetimiz kimlerle? Onlara nazaran neredeyiz?

** Hedef kitlemiz tarafından nasıl görülmek istiyoruz?

 

Kurumsal kimlik geliştirme esnasında renk kullanımı da çok önemli bir unsurdur. Bir kuruluşun yönetim çizgisi, verilen renklerle çizilmektedir. Kurum rengi kuruluşu yansıtmalıdır. Temel renkler, çok sayıda kuruluş tarafından kurum rengi olarak kullanılmaktadır böylelikle de bir rengin bağımsızlığı söz konusu değildir. Bu nedenle, çok sayıda ek renk getirilmiştir; burada dikkat edilmesi gereken nokta, bir ya da iki rengin yönetimi ele alması ve diğer renklerin onlara nazaran düşük oranda kullanılmasıdır.

Kurumsal kimlik düzeni sonuçlandığında, baskı işlerinden, reklamdan, iş görenlerin giyiminden, binanın dekorasyonu ve boyanmasından, taşımacılıktan ve fiziki kimlikle ilgili diğer tüm işlerden sorumlu herkes, bu kimliğin gerekliliklerinin bilincinde olmalı ve bu hususu özenle odak noktası yapmalıdır.

Kimlik tasarımı genellikle logo dizaynı tamamlandıktan sonra başlar. Kimlik sisteminin amacı, logonun çevresinde sistematik bir görsel dili şekillendirmektir. Bu sistem, logo tasarımına uygun olarak, iş teminatında stil planlamasına yardımcı olan kullanışlı ve esnek öğeleri de beraberinde getirir.

Kurumların basarılı imajının arkasında özel olarak tasarlanmış, işlevsel ve görsel bir kurumsal kimlik vardır. Donanımlı bir kurum kimliği de iyi bir görsel kimlik, kurum felsefesi, kurumsal davranış, kurumsal tasarım ve kurumsal iletisimin bileşkesinden meydana gelir.

Kurumsal kimlikler en baştan çalışılabileceği gibi, mevcut çalışmalar üzerinde yenilikler ve değişimler de yapılabilir. Markalaşmış birçok firma zaman zaman kendini güncelleme ihtiyacı duymaktadır.

Kurumsal kimlik, bireylerin kimlikleri gibidir. Kimliğimiz bizi diğerlerinden ayıran, bizi karıştırılamaz kılan niteliğimizdir. Toplumda çok sayıda insan olduğu gibi, aynı sektörde çok sayıda firma da bulunmaktadır. Bizleri toplum içinde ayıran en temel özelliğimiz kişisel kimliğimiz ise, kurumları da farklı kılan en temel özellik, onların kimlikleridir.

Reklam Çarşısı, kurumsal kimlik kapsamında; amblem tasarımı, logo tasarımı, logo type tasarımı, broşür tasarımı, davetiye tasarımı, kartvizit tasarımı, dosya tasarımı, tabela tasarımı, pano tasarımı, antetli kağıt tasarımı, zarf tasarımı, CD-DVD kapağı tasarımı, ambalaj tasarımı, maskot tasarımı, afiş tasarımı, poster tasarımı, dergi tasarımı, kapak tasarımı, personel kıyafet tasarımı, fatura tasarımı gibi çok çeşitli hizmetleri sunmaktadır.

 

Kurumsal Kimlik Tasarımınızda Bize Neden Güvenmelisiniz?

** Size özel yapacağımız tasarımlar, müşterinizde aidiyet duygusu uyandıracak kalitede olacaktır.

** Sizden yönlendirmeler alarak sizi tanımlamayı amaç ediniriz; firmanızı niteleyen bir imaj kazanırsınız.

** Deneyim, bilgi ve tecrübelerimizin ışığında, kurum felsefenizi göz önünde bulundurmak suretiyle, akılda kalıcılığınızı arttırma amacıyla hizmetlerimizi sunarız.

** Tasarımlarımızdaki karakterize çizgiler ile marka karakterinizi özenle inşa ederiz.

** Güncel ve sade içerikler kullanarak yaptığımız çalışmalarımız, size müşteri ile yakın temasta olma şansı verir.

** Süreçleriniz profesyonel olarak yerine getirildikten sonra, müşterilerilerine güven veren, ciddi ve bilinçli bir firma imajı ile piyasada yer alırsınız.

** Ekibimizin modern kurumsal kimlik tasarımı trendlerine uygun çalışmaları ile devamlı güncel olursunuz.